top
logo

Menu

Wybory

Losowy obraz

Archiwum

Fundusze unijne


Start Aktualności Zjazd na cymkolwiek

To jest archiwalna wersja serwisu "Wirtualna Zawoja"

Aktualna wersja dostępna na www.zawoja.pl


 

Zjazd na cymkolwiek PDF Drukuj Email
Wpisany przez BCK w Zawoi   
Poniedziałek, 13 Luty 2012 16:34
12 lutego 2012 roku w Skawicy w trakcie V Mistrzostw Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski przeprowadzono konkurs „Zjazd na cymkolwiek”. Organizatorami imprezy byli Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi oraz Rada Sołecka w Skawicy. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się pięć załóg z własnoręcznie wykonanymi pojazdami (cztery ze Skawicy i jedna z Zawoi).

Jako pierwszy z góry zjeżdzał pojazd TAXI 3 wykonany przez Jakuba i Tomasza Sikończyków ze Skawicy, a po nim CIUCHCIA PKP SKAWICA (pojazd Kazimierza i Kacpra Pająka). W lokomotywie tej za sterami siedział m.in. wójt gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak. Kolejnym pojazdem było POLSKIE BIURO w jednoosobowym składzie (Józef Dyrcz ze Skawicy). Zawoję reprezentował pojazd NADZIEJA (Justyna i dwóch Piotrów), a ostanim pokonującym skawicki pagórek była zmotoryzowana maszyna o nazwie STRASZ (Andrzej, Zbyszek, Czesiek i Borówa). Uczestnicy konkursu musieli zjechać dwa razy swoimi pojazdami, aby przekonać sędziów i publiczność, że konstrukcje ich maszyn są wytrwałe i solidnie zrobione. Na trzeci zjazd zabrakło już czasu. Konstruktorzy pojazdów przyjęli to z nieukrywanym zadowoleniem i ulgą.

Jury powołane przez organizatorów, biorąc pod uwagę pomysł na pojazd, jakość wykonania, konstrukcję oraz sprawność pojazdu przy zjeździe, pierwsze miejsce przyznało ekipie CIUCHCIA PKP SKAWICA. Drugie miejsce przypadło w udziale ekipie STRASZ, trzecie miesce zajeła młodzież z NADZIEI, czwarte ex aequo TAXI 3 i POLKSIE BIURO.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!
 


 
Zmieniony: Wtorek, 14 Luty 2012 07:37
 

Pod Diablakiem

WIOSNA 2012

Video z Zawoi

 
 Zobacz więcej filmów na:
Zawoja.TV

bottom
top

Wiadomości Urzędu Gminy

Ostanio modyfikowane

Najnowsze wiadomości

Podgląd forum


bottom

© 2009 Wirtualna Zawoja - BCK w Zawoi - Design & Hosting: pmArt.pl