top
logo

Menu

Wybory

Losowy obraz

Archiwum

Fundusze unijne


Start Aktualności V Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski

To jest archiwalna wersja serwisu "Wirtualna Zawoja"

Aktualna wersja dostępna na www.zawoja.pl


 

V Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez BCK w Zawoi   
Poniedziałek, 13 Luty 2012 16:40

12 lutego 2012 roku w Skawicy na skoczni K-20 po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski zorganizowane przez Radę Sołecką w Skawicy przy współpracy Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi.  W zawodach wzięło udział 28 skoczków. Startowali oni w 4 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe,szkoły gimnazjalne, młodzież ponadgimnazjalna i open).


Dopisała także publiczność, która dopingowała zawodników i tworzyła atmosferę podobną do atmosfery spod Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Zawody rozpoczęły się od modlitwy, którą odmówił ks. Krzysztof Strzelczyk – proboszcz skawickiej parafii i jeden z przedstawicieli zawodników. Po niej rozpoczęła się pierwsza seria skoków.  W trakcie przerwy między seriami, obok skoczni przeprowadzony został konkurs „Zjazd na cymkolwiek". Do drugiej serii skoków przystąpili wszyscy zawodnicy, którzy chcieli poprawić swoje wyniki, a może i pobić nowy rekord skoczni. Kibice mocno dopingowali swoich idoli i podziwiali coraz dłuższe i ładniejsze skoki. Po drugiej serii sędziowie zawodów podliczyli wyniki obydwu serii i ogłosili wyniki zawodów.

W kategorii szkoły podstawowe zwyciężył  Sebastian Pacyga ze Skawicy. Drugie miejsce zajął Sebastian Kozina ze Skawicy, a trzecie Daniel Pena z Białki. Wśród gimnazjalistów triumfował Marcin Nitoń z Grzechyni, drugie i trzecie miejsce zajęli skawiczanie: Patryk Polak i Bartłomiej Łysoń. Kategorię młodzież ponadgimnazjalna zdominowali mieszkańcy Skawicy. Wygrał Grzegorz Matusik, tuż za nim uplasowali się Tomasz Pacyga i Kamil Polak. W kategorii open na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Dyrcz ze Skawicy. Na drugim miejscu był Łukasz Dyrcz ze Skawicy, a na trzecim Krzysztof Leśniak ze Skawiny.

Uroczystej dekoracji zawodników dokonali wójt gminy Zawoja Tadeusza Chowaniak oraz zastępca wójta Alina Kuś i główny sędzia zawodów Jan Listwan.

Dzięki hojności licznych sponsorów, najlepsi zawodnicy obdarowani zostali pucharami, medalami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami.

 

 Wyniki zawodów:

 

 

 

Fotografie z zawodów:

 

Zmieniony: Wtorek, 14 Luty 2012 07:46
 

Pod Diablakiem

WIOSNA 2012

Video z Zawoi

 
 Zobacz więcej filmów na:
Zawoja.TV

bottom
top

Wiadomości Urzędu Gminy

Ostanio modyfikowane

Najnowsze wiadomości

Podgląd forum


bottom

© 2009 Wirtualna Zawoja - BCK w Zawoi - Design & Hosting: pmArt.pl