top
logo

Menu

Wybory

Losowy obraz

Archiwum

Fundusze unijne


Start Aktualności IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Zawoi

To jest archiwalna wersja serwisu "Wirtualna Zawoja"

Aktualna wersja dostępna na www.zawoja.pl


 

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Zawoi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Luty 2012 09:20

W dniach 18 i 19 lutego 2012 r. w Zawoi odbyły się IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów; zawody miały rangę Pucharu Europy i Pucharu Polski. W imprezie, która po latach powróciła do Zawoi wzięli udział zawodnicy z Polski, Słowacji, Austrii, Holandii, Rosji i Węgier.

Ponad 100 psów zaprzęgowych ras: siberian husky, alaskan malamut, pies grenlandzki oraz kilkudziesięciu maszerów rywalizowało na trasach wokół Zawoi Czatoży. W ten weekend w Zawoi można się było poczuć jak na Alasce.  Zaprzęgi zmagały się nie tylko z trudnymi trasami pod Babią Górą, ale również  z  potężnymi opadami śniegu i silnymi wiatrami.

Najdłuższy zaprzęg  prowadził  Holender Frans Weisscher  - 12 psów siberian husky. Zawodnik ten pokonał ponad 1500 km  aby  zaprezentować  swój zaprzęg w kolebce polskiego zimowego mushingu.

Należy  przypomnieć,  iż  na początku lat dziewięćdziesiątych w Zawoi rozegrano pierwsze w historii Polski wyścigi psich zaprzęgów na śniegu.  Andrzej Ratymirski – sędzia  na tegorocznych wyścigach  był  wtedy zawodnikiem. Po 12-tu latach  władze Gminy Zawoja i klub sportowy Husky Fan Katowice  przywróciły imprezę  na dobrym europejskim poziomie.

W opinii zawodników, trenerów i pewnie psów był to jeden z najtrudniejszych  wyścigów tegorocznego sezonu. Opady śniegu, silny wiatr podczas sobotnio – niedzielnych wyścigów stawiały bardzo wielkie wymagania organizatorom, zawodnikom i ich psom.  Zarówno wyścigi jak i miasteczko  maszerów budziły  wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców gminy Zawoja i turystów. 

Wyścigi psich zaprzęgów ponownie zostały przyjęte w kalendarz imprez sportowych gminy Zawoja  ku wielkiej radości i zadowoleniu środowiska psich zaprzęgów. Ten piękny sport  doskonale wkomponowuje się w babiogórskie tereny.  Zawodnikom i ich psom życzymy sukcesów  na mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną na Słowacji w dniach 24–26.02.2012 r.


W ramach pucharu europy i pucharu polski w Zawoi rozegrano 7 konkurencji:

  • open – zaprzęg 9 lub więcej psów,
  • b1 -  zaprzęg  6 psów,
  • c1 -  zaprzęg  4 psów,
  • d1 , d2  - zaprzęg  2 psów,
  • skj – wskj – m  -  narciarz z jednym psem.

Tegoroczne zaprzęgowe święto w Zawoi przeszło do historii. Serdecznie zapraszamy za rok.
 
 

 
Wyniki zawodów:

 

 

 

Fotografie z zawodów:

 

 
Zmieniony: Poniedziałek, 27 Luty 2012 15:09
 

Pod Diablakiem

WIOSNA 2012

Video z Zawoi

 
 Zobacz więcej filmów na:
Zawoja.TV

bottom
top

Wiadomości Urzędu Gminy

Ostanio modyfikowane

Najnowsze wiadomości

Podgląd forum


bottom

© 2009 Wirtualna Zawoja - BCK w Zawoi - Design & Hosting: pmArt.pl