top
logo

Menu

Wybory

Losowy obraz

Archiwum

Fundusze unijne


Start Aktualności VII Polar Sport Skitour im. Basi German

To jest archiwalna wersja serwisu "Wirtualna Zawoja"

Aktualna wersja dostępna na www.zawoja.pl


 

VII Polar Sport Skitour im. Basi German PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 06 Marzec 2012 16:09

3 marca, w Zawoi odbył się VII Polar Sport Skitour im. Basi German. Są to największe zawody skitourowe w obecnym sezonie w Polsce, zaliczane do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim. Po raz kolejny padł rekord frekwencji. Przy pięknej pogodzie w zawodach wzięło udział 185 zawodników. Znakomite warunki śniegowe umożliwiły wytyczenie ciekawej trasy dopasowanej do możliwości wszystkich startujących.Start miał miejsce na górnej stacji Mosornego Gronia (1047 m), skąd wszyscy ruszyli pętlą wokół Hali Śmietanowej, dalej w kierunku Brożki przez jej halę a następnie przez tunel i ostatnie podejście na szczyt Mosornego. Prócz krętych i wąskich podejść, były też szerokie zjazdy przez las. Szykany na trasie mogły dostarczyć wiele frajdy nawet mało wprawnym narciarzom.
Piękne słońce przyciągnęło do Zawoi skiturowców wszelkiej maści. Najlepsi zawodnicy z kadry narodowej pokonali 11 kilometrową pętlę z Mosornego Gronia poniżej jednej godziny.


O uniwersalności trasy świadczy fakt, że zawody ukończył m.in. Pan Zdzisław Knap (75lat), który rokrocznie pojawia się na naszych zawodach – tym razem przeszedł trasę w czasie 3h31min. Natomiast najmłodszy uczestnik Tadeusz Kuchno Junior (9lat) pokonał trasę w czasie 2h51min.
Około godziny 17 impreza przeniosła się do OW Zawojanka w centrum Zawoi na pokaz slajdów Aleksandry Dzik pt „Kobiety na ośmiotysięcznikach Ternua Female Team – Gaszerbrumy 2011”. W tym samy miejscu odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców oraz losowania nagród wśród wszystkich 185 startujących. Do rozlosowania była rekordowa jak na takie zawody pula nagród, której wartość wyniosła 55 tysięcy złotych. Najszybsi zawodnicy, którymi okazali się Tomasz Brzeski oraz Klaudia Tasz otrzymali od głównego sponsora, firmy DYNAFIT, bon o wartości 2000 złotych oraz buty marki Scarpa a także regionalne upominki z rąk zastępcy wójta Pani Aliny Kuś (Gmina Zawoja).

Następnie przy dźwiękach kapeli oraz dj'a, wszyscy ubrani w pamiątkowe t-shirt’y „PolarSport Skitour'' do późnych godzin nocnych bawili się na ''Ternua Party''. Firma Ternua rozdała uczestnikom imprezy pamiątkowe czapki z logiem firmy. 
W niedzielny poranek przy pięknej pogodzie wielu uczetników zawodów wyruszyło na wycieczki w okolice Policy oraz Babiej Góry.

Miło nam poinformowac że wszyscy startujący poprzez udział w zawodach wsparli Fundację „NA START im. Basi German” kwotą kilkunastu tysięcy złotych, za co serdecznie dziękujemy.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, którzy zapewnili nagrody dla każdego z zawodników, przede wszystkim marce Dynafit za bony na łączną kwotę 10 tysięcy złotych.

Najszybsze wśród kobiet okazały się:

 1. Klaudia Tasz (KW Zakopane) - 01:10:19
 2. Magdalena Derezińska- Osiecka (KW Zakopane) - 01:12:33
 3. Małgorzata Czeczot (TRAILteam) – 01:19:40

Natomiast na podium wśród mężczyzn najszybsi byli:

 1. Tomasz Brzeski (KS Kandahar) – 00:57:23
 2. Jacek Żebracki (GOPR, Kandahar) – 00:58:18
 3. Szymon Zachwieja (GOPR Podhale, Kandahar) – 00:58:21

Podziękowania należą się również:

 • Gmina Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury
 • Ośrodek Narciarski PKL Mosorny Groń
 • Babiogórski Park Narodowy
 • GOPR sekcja babiogórska
 • Lasy Państwowe
 • Ośrodek Wypoczynkowy Zawojanka
 • Restauracja Dominium

Już dziś zapraszamy wszystkich na VIII Polar Sport Skitoru im. Basi German i mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji oraz puli nagród.

Więcej informacji na stronie: https://www.polarsport.pl/static/show/zawody/id=147


Zmieniony: Wtorek, 06 Marzec 2012 17:17
 

Pod Diablakiem

WIOSNA 2012

Video z Zawoi

 
 Zobacz więcej filmów na:
Zawoja.TV

bottom
top

Wiadomości Urzędu Gminy

Ostanio modyfikowane

Najnowsze wiadomości

Podgląd forum


bottom

© 2009 Wirtualna Zawoja - BCK w Zawoi - Design & Hosting: pmArt.pl