top
logo

Menu

Wybory

Losowy obraz

Archiwum

Fundusze unijne


Start Wiadomości 2009 Odsłonięcie pomnika na Policy

To jest archiwalna wersja serwisu "Wirtualna Zawoja"

Aktualna wersja dostępna na www.zawoja.pl


 

Odsłonięcie pomnika na Policy PDF Drukuj Email
Wpisany przez GCKPiT, UG   
Piątek, 11 Wrzesień 2009 12:26
30 sierpnia 2009 r. na Policy odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Samolotu AN - 24 PLL "LOT". Samolot pasażerski z 53. osobami na pokładzie rozbił się rozbił się 40 lat temu. Wszyscy zginęli. Przyczyny tej tragedii do dziś owiane są tajemnicą. Uroczystość na Policy rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w intencji ofiar katastrofy przez ks. Józefa Bafię proboszcza parafii w Skawicy i ks. Ryszara  Więcka – proboszcza parafii w Zawoi Centrum.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie uczestników uroczystości w schronisku na Hali Krupowej. Wśród gości honorowych tego wydarzenia byli m.in. rodziny ofiar katastrofy: Irena Bajerowa z synem i wnukiem, córka profesora Zenona Klemensiewicza, żona pilota – Janina Dolińska wraz z synem, córki ówczesnego Ministra Komunikacji Piotra Lewińskiego – Iljana i Jolanta. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminy Zawoja Marek Listwan – wójt gminy Zawoja, Krzysztof Chowaniak – przewodniczący Rady Gminy Zawoja, Andrzej Pająk – starosta Powiatu Suskiego, przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Sucha, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz mieszkańcy gminy Zawoja.

Profesor Tomasz Szmuc – prorektor AGH w Krakowie ds. Nauk, w imieniu ofiar katastrofy, podziękował władzom gminy oraz mieszkańcom Zawoi i Skawicy za pamięć o zmarłych pod szczytem Policy.
Pomnik powstał z inicjatywy Rady Gminy Zawoja. Autorem projektu jest Sławomir Kudzia.
 
Fot. Wojciech Ciomborowski
 
 
 
Zmieniony: Piątek, 11 Wrzesień 2009 12:26
 

Pod Diablakiem

WIOSNA 2012

Video z Zawoi

 
 Zobacz więcej filmów na:
Zawoja.TV

bottom
top

Wiadomości Urzędu Gminy

Ostanio modyfikowane

Najnowsze wiadomości

Podgląd forum


bottom

© 2009 Wirtualna Zawoja - BCK w Zawoi - Design & Hosting: pmArt.pl